Το 1ο ΓΕΛ Παπάγου συμμετέχει ενεργά σε ένα δίκτυο Ευρωπαϊκών σχολείων, υλοποιώντας Ευρωπαϊκά προγράμματα που έχουν σαν στόχο να ενδυναμώσουν την Ευρωπαϊκή διάσταση του σχολείου και να προωθήσουν τις δημοκρατικές αξίες και τα θεμελιώδη δικαιώματα, την κοινωνική ένταξη και την απαγόρευση των διακρίσεων, καθώς και την ενεργό ιδιότητα του Ευρωπαίου πολίτη.

Σχετικά links:

Δράσεις 2022

Αυτές είναι οι δράσεις του 1ου ΓΕΛ Παπάγου που έλαβαν χώρα στο πλαίσιο του προγράμματος ΚΑ1 Erasmus+
Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση με κάλαντα από χώρες της Ευρώπης
Workshop για εκπαιδευτικούς: πως φτιάχνονται οι Βελγικές πραλίνες.
Workshop για μαθητές: πως φτιάχνονται οι Βελγικές πραλίνες.
Ενημερωτική εκδήλωση για το πρόγραμμα «Ευρώπη: Εξερευνώντας τους κοινούς δεσμούς της πολιτιστικής μας κληρονομιάς» του Erasmus+ και παρουσίαση των επιμορφωτικών δράσεων στο σύλλογο των εκπαιδευτικών του σχολείου.
Ημερίδα ενημέρωσης και διάχυσης αποτελεσμάτων του προγράμματος «Ευρώπη: Εξερευνώντας τους κοινούς δεσμούς της πολιτιστικής μας κληρονομιάς» του Erasmus+ προς τη σχολική κοινότητα.

Ενεργά Προγράμματα